پودر روی، یک پودر فلزی خالص به رنگ خاکستری و مایل به آبی است. زمانیکه بخارات تصفیه شده روی متراکم می‌شوند‌، این پودر ایجاد می‌گردد. پودر روی برای اهداف مختلف در زمینه‌های متفاوت، مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای آنکه بتوانید از مزایا و مصارف متعدد پودر روی بهره‌مند شوید، لازم است تا در مورد این ماده با ارزش بیشتر بدانید. به همین علت، در ادامه مقاله و در این راستا دانستی‌های ارزشمندی را در خصوص پودر روی مطرح خواهیم کرد.

تاریخچه

قرن‌ها قبل از کشف فلز روی، سنگ معدنی روی، برای التیام جراحات و همچنین ساخت آلیاژ برنج بکار می‌رفت. 

در زمان رومیان و در زمان سلطنت آگوستوس (از 20 قبل از میلاد تا 14 بعد از میلاد)، آلیاژ برنج ساخته و تولید می‌شد، اما در سال 1374 بود که روی به عنوان فلزی جدید در هند، شناخته شد.

اکسید روی و فلز روی، در زوار، ناحیه‌ای در هند، در طول قرون 12 تا 16 و در چین در طی قرن 17، تولید شدند. تا سال 1546، روی در اروپا، به عنوان یک فلز، شناخته شده نبود.

خواص

پودر روی، گرد روی و یا خاک روی، پودری به رنگ خاکستری مایل به آبی است. پودر روی، بویی ندارد و در آب حل نمی‌شود. نقطه جوش آن 907 درجه سانتیگراد یا 1665 درجه فارنهایت و نقطه ذوب آن 419 درجه سانتیگراد یا 786 درجه فارنهایت است.

پودر روی، به شدت قابل اشتعال است و اگر در شرایط نامناسبی نگهداری شود، خود به خود دچار احتراق می‌گردد؛ شایان ذکر است، در صورتی که در شرایط مناسبی نگهداری شود، این اتفاق رخ نخواهد داد.

شرایط نگهداری

از آنجایی که پودر روی قابل اشتعال و خطرناک است، باید در یک ظرف محکم و در بسته، قرار گیرد. پودر روی باید دور از موادی چون، آب، گوگرد، اسیدها و بازهای قوی، گرما و حرارت، حلال‌های کلردار، آمین‌ها و کادمیوم، نگهداری شود. پودر روی، همچنین به هوا حساس است و باید در محلی خنک و خشک نگهداری شود.

کاربرد پودر روی

روی، به شکل پودر و یا اشکال دیگر، کاربردهای بسیار متنوعی دارد. این ماده، عمدتا برای گالوانیزه کردن فولاد بکار می‌رود. پودر روی همچنین، در ریخته‌گری تحت فشار، ساخت آلیاژ برنج و ساخت رنگ، کاربرد دارد. بسته به نوع کاربرد، روی ممکن است به شکل، اکسید روی، سولفید روی، آلیاژ روی، کلراید روی، کربنات روی، فسفات روی و کرومات روی، باشد.