حمید علاماتی با بیان اینکه مدیران استانی بارها در رابطه با کاستی‌ها و کم‌کاری‌ها می‌گویند این دستور از بالاست و در اختیار ما نیست، اظهار داشت، در دوره‌ مدیریتی همه‌ ما پیش آمده که یک کارمند ساده سازمان، اشکال بخشنامه‌ای را برای مدیر گوشزد کند و بگوید این بخشنامه یا ابلاغیه دارای اشکال است و اگر رفع شود بهتر می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد، صنایعی مثل فولاد، مس، پتروشیمی به طور مستقیم وابسته به دولت هستند و مواد اولیه آنها را دولت تعیین می‌کند و به طریق اولی همواره حمایت می‌شوند ولی سرمایه‌گذاری در صنایع سرب و روی در کل غیر دولتی است و با کارخانجات بزرگ دولتی که همواره حمایت می‌شوند خیلی فرق دارد.

نایب رئیس انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران اذعان کرد، از آنجایی که قیمت‌گذاری در بازار سرب و روی دست ما نیست و قیمت ماده معدنی ما و تعیین نرخ آن نیز دست دولت است، طبیعی است که این رابطه حمایتی نخواهد بود.

علاماتی افزود، تصمیم‌گیری در رابطه با افزایش قیمت گاز تصمیم درستی نبود و ما از مدیر عامل شرکت گاز استان می‌خواهیم پیامد این تصمیم را به مقام مافوق خود گوشزد کند.

وی تصریح کرد، مشکلات پیش آمده در حیطه‌ اختیار تمامی مدیران دولت است و نباید آنها در این خصوص شانه خالی کنند.

علامتی از عملکرد ادارات برق، گاز دارایی، به مشکلات صادرات در استان انتقاد کرد و گفت، چرا باید صنعت، کار و کارآفرینی در استان زنجان این همه زمین‌گیر شوند و متاسفانه بیشترین بودجه برگشتی در بین استان‌های کشور مربوط به استان زنجان باشد. 

بر اساس گزارشی از بازار، مدیرعامل شرکت فرآوری مواد معدنی ایران در پایان بیان کرد، ما آماده‌ایم هر گونه مشاوره تخصصی در زمینه‌ صنعت سرب و روی به مدیران استانی بدهیم تا آن‌ها پیگیر مشکلات این صنعت باشند.